Evropský týden programování oslaví ve dnech 7.–22. října své páté narozeniny – připravte se, zapojte se a naučte se, jak naprogramovat své nápady!

Evropa zlepšuje digitální dovednosti: ve dnech 7.–22. října 2017 se bude konat pátý ročník Evropského týdne programování. Oslavte jej s námi a vyzkoušejte si, jak může být programování kreativní. Vytvořte appku, hru, webové stránky či interaktivní příběh. Nebo si pohrajte s hardwarem a rozhýbejte robota. Zorganizujte akce věnované programování pro své rodiče, prarodiče, přátele, děti nebo kolegy – pomozte jim pochopit náš digitální svět zapojit se do něj.

Evropský týden programování je projekt, který spatřil světlo světa díky nadšení dobrovolníků, kteří jako tzv. ambasadoři propagují ve svých zemích programování, informatické myšlení a související aktivity.

Cílem této iniciativy je ukázat, jak lze díky programování přenést nápady do praxe, zviditelnit programování a nabídnout motivovaným lidem, aby se jej společně naučili. Akce v rámci Evropského týdne programování může pořádat kdokoli a všichni pořadatelé – školy, neziskové organizace, podniky, knihovny, kroužky programování atd. – mohou své akce přidat na mapu na stránkách codeweek.eu, která slouží jako katalog iniciativ zaměřených na programování.

Pod hlavičkou Evropského týdne programování se od roku 2013 uspořádalo přes 33 000 akcí věnovaných programování ve více než 50 zemích v Evropě i mimo ni.  V roce 2016 se jich zúčastnil téměř milion lidí, z toho 46 % dívek a žen.

Příprava na Evropský týden programování:  dne 30. června se ambasadoři týdne programování sejdou v Bruselu, kde se zúčastní městské bojové hry. Sledujte akce na Facebooku a Twitteru.

Jak se do týdne programování zapojit:

Výzva CodeWeek4All – zkuste přesvědčit svou školu, aby do akcí zaměřených na programování zapojila všechny své studenty, a získejte od Evropské komise diplom za vynikající výsledky v šíření informatické gramotnosti.

Souvislosti

Evropská komise v rámci jednotného digitálního trhu podporuje různé iniciativy zaměřené na zlepšování digitálních dovedností pracovníků i občanů, jako jsou Koalice pro digitální dovednosti a pracovní místa a Evropský týden programování. Komise podporuje komunikační činnosti a každý rok zve ambasadory týdne programování na dvě setkání. Někteří další partneři nabízí jiné druhy podpory, například Google letos přispěje na inovativní akce zaměřené na děti ve věku od 5 do 18 let.

Buďte v kontaktu

Web: CodeWeek.eu a CodeWeek.cz

Blog: http://blog.codeweek.eu/

Twitter: @CodeWeekEU, #codeEU

Facebook: CodeEU a CodeWeekCz

 

Our website is protected by DMC Firewall!